Wspólny wypad po przygodę

W dniu 29 listopada 2019r. odbyła się wycieczka integracyjna wychowanków Placówki Opiekuńczo – wychowawczej w Kijanach do Lublina. W wycieczce brały udział dzieci z Rodzinki I.  W programie wycieczki były przewidziane następujące atrakcje: Mania Skakania, Kręgielnia, seans w kinie oraz gorący posiłek.

Pierwszą atrakcja był godzinny pobyt na Mani Skakania. Jest to pierwszy park trampolin w lublinie. Dzieci do swojej dyspozycji miały pojedyncze trampoliny, na których mogły wykonywać  różnego rodzaju wyskoki, salta, ćwiczenia gimnastyczne; tyrolkę do zjazdu oraz baseny z gąbkami, które okazały się największa atrakcją, gdyż można było każdego bezkarnie wrzucić do basenu pełnego mięciutkich gąbek.  Zabawa na Mani Skakania sprawiła dzieciom dużo frajdy, zarówno tym małym jak i większym.  W czasie pobytu na Mani Skakania  wszyscy bawili się świetnie, było bardzo wesoło, aktywność te bardzo integrowały grupę. Wychowankowie mieli możliwość integrowania się z wychowawcami. Cała zabawa odbywała się pod czujnym okiem pana trenera.

Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi po szaleństwach na trampolinach mieli chwilę na odpoczynek i zjedzenie pysznej pizzy w restauracji mieszącej się w budynku Mani Skakania.

Po obiedzie przejechaliśmy do kolejnej atrakcji jaką były kręgle. Kręgielnia mieści się w Galerii Handlowej Olimp. Niektóre z dzieci po raz pierwszy miały możliwość  udziału w grze w kręgle.  Dzieci zapoznały się z zasadami gry. Kręgle to bardzo ciekawa gra towarzyska, która integruje grupę, a także daje wychowankom możliwość rozwoju relacji międzyosobowych. Cała grupa bawiła się świetnie.

Po zabawie na kręgielni udaliśmy się na seans w kinie Multikino, na premierę filmu animowanego Kraina Lodu 2. Opowiada on kontynuację losów sióstr: Elzy i Anny oraz grupy  ich zwariowanych przyjaciół. Dzieci z niecierpliwieniem czekały na wejście do sali kinowej. Projekcja filmu trwała ok. dwóch godzin, lecz z pewnością zaspokoiła ciekawość naszych wychowanków. Dzieci wyszły z kina w pełni zadowolone, czego dowodem były rozmowy wychowanków dotyczące obejrzanego filmu, trwające jeszcze długo po powrocie do placówki.  Wycieczka była bardzo udana, uśmiechom dzieci nie było końca.

Wyjazd odbył się dzięki współpracy z Lubelskim Węglęm „BOGDANKA”.

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *